wtorek

Warsztaty z Panią Zawadzką

*

29 Września w Lublinie odbyły się warsztaty dla Rodziców– Rodzinna aktywność sportowa i jej wpływ na budowanie pozytywnych relacji rodzicielskich.
Warsztaty były prowadzone przez P. Dorotę Zawadzką. 
Pomimo głośnych spraw które dotyczyły się Pani Doroty, postanowiłam nie wystawiać jej opinii dopóki nie będę miała szansy poznać Ją osobiście. W zwyczaju mam, nie oceniać książki po okładce. No i się nie myliłam. Zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona.

Przed samymi warsztatami, w ogrodzie restauracji Oranżeria, odbyły się sportowe gry i zabawy dla maluchów. Organizacja bez zastrzeżeń. Wiele głośnych i wesołych buziaczków ganiających za rodzicami. Wiele szczęśliwych rodziców ganiających za dzieciaczkami. Bardzo miły widok. Każde z dzieci mogło mieć pomalowaną buźkę, lub przefarbowane włoski. 

Samo miejsce w którym odbywały się warsztaty, było bardzo przyjemne. Przestronne, ciepłe i nastawione dla rodziców z dziećmi (kącik zabaw, przewijak, przestronne łazienki, sporo miejsca między stolikami - miejsce na wózek).


Wybiła godzina 16. W popłochu Pani Zawadzka starała się zapiąć wszytko (łącznie ze swoim wyglądem) na ostatni guzik. Co chwilkę opowiadała mężowi o tym co dzieje się na facebooku ( jak sama mówi, Ona tam mieszka). Kiedy sala zapełniła się Mamusiami i Tatusiami, całkiem na luzie i bez nerwów, wszytko się rozpoczęło.
 Niesamowicie wspaniała i luźna atmosfera. Bardzo wiele anegdot z życia wziętych. Ciekawostki, ciekawostki i jeszcze raz ciekawostki i porady. 
A tak na serio, to Pani Dorota opowiadała o rozwoju dziecka od niemowlaka po nastolatka. Było o rozwoju fizycznym, psychicznym. Co robić, a czego nie robić. Gdzie rodzice najczęściej popełniają błędy, i wierzcie mi, potrafi udowodnić jak błahe błędy potrafimy popełniać, a do co poniektórych sama się przyznaję!!
Wszystko popiera przykładami z życia wziętymi.
Pod koniec zajęć, cierpliwie odpowiadała na zadawane przez wybranych rodziców pytania. Padały, takie jak: 
-Jak poradzić sobie z autoagresją u dziecka?
      -Problemy z 13latką
      - Mały nudysta, pragnący zawładnąć światem nago :D ( To mi się spodobało najbardziej. Z całego serca kibicuję Mamie, aby w końcu nakłoniła malucha do ciuszków)
I wiele, wiele innych. Na mnie niestety zbrakło już czasu, ale zadałam swoje pytania drogą mailową, czekam na odpowiedź.
Było wiele śmiechu, jak i sytuacji całkiem poważnych. Nie dało się również, nie zwrócić uwagi na męża Pani Doroty. On jest z tych co wszytko wiedzą. Mając na myśli wszytko, wierzcie mi ten Pan wie o swojej żonie i jej działalności WSZYSTKO!!!. Włączał się do dyskusji, przypominał o tym co się przypadkiem Pani Dorocie zapomniało, w uroczy sposób poprawiał swoją żonę, ale i potrafił pięknie o niej mówić. Widać było współpracę i kochające się małżeństwo. 
Pod koniec warsztatów odbyło się losowanie nagród. 
- Karnety na zajęcia sportowe Socatots
-Bony do restauracji Oranżeria 
-Książki Doroty Zawadzkiej 
i chyba coś jeszcze, ale już nie jestem w stanie sobie przypomnieć co to było. 
Oczywiście była możliwość zakupu książki Pani autorstwa, nawet się skusiłam. Jestem w trakcie czytania i na pewno wystawię recenzję.
Wspaniałe zajęcia, wspaniali ludzie i super atmosfera. Dowiedziałam i nauczyłam się naprawdę wiele. Samą Panią Dorotą jestem zachwycona, przez te 2 godziny była super kobietą, matką i żoną, jak i Panią psycholog. 

Na warsztatach zachwyciło mnie coś jeszcze. A mianowicie Socatots - piłkarskie maluszki. Coś niesamowitego. Super zajęcia,  przez wyspecjalizowaną kadrę. Zajęcia prowadzone są z dziećmi od 6m do 12lat. Z całą pewnością na to cudo zapiszę i Kacperra i Bułeczkę. Już nie mogę się doczekać. Sposób w jaki prowadzone są zajęcia, jest super. Rodzice czynnie biorą udział w rozwoju dziecka. Dziecko uczy się nie tylko gry w piłkę, ale wiele, wieeeeeleeee innych rzeczy. Bardzo fajny i czynny sposób spędzania wolnego czasu z dzieckiem. 

Jestem bardzo zadowolona, z tego dnia. Polecam innym Mamom i Tatusiom do uczestniczenia w takich warsztatach, jeśli tylko macie taką szansę zgłaszajcie się już dziś!!

zdjęcia są takie sobie, dopiero uczę się aparatu, wybaczcie!!










Zadowolenie widać w oczach!! :))
Linki: